Mapy s príbehmi

Mapa s príbehom pre Šľachtické rody- Pálffy

Prijmite naše pozvanie a vráťte sa s nami do dôb, kedy čas plynul akoby inak a spoznajte odkaz veľaváženého rodu Pálffy, ktorého meno hrdo reprezentoval nejeden palatín, strážca uhorskej koruny, diplomat, generál, biskup či župan.

Letný vlak Záhoráčik je späť-MAPA s príbehom VLÁČIK ZÁHORÁČIK

Nadväzuje na tri úspešné sezóny župného cykloturistického Vláčika Záhoráčika. Premávať bude z bratislavskej hlavnej stanice do Plaveckého Podhradia trikrát denne v soboty, nedele a sviatky. Záhorskými obcami bude aj so špeciálnym cyklovozňom brázdiť od 4. júla do 15. septembra.

Po zastavení osobnej dopravy na železničnej trati Bratislava – Zohor – Plavecké Podhradie v roku 2003 prišiel nový turistický impulz pre celý región Dolného Záhoria v roku 2017. Osobnú dopravu sa podarilo obnoviť a tento projekt pokračuje aj v roku 2020!

Premávka podporuje rozvoj cestovného ruchu v obciach ležiacich na trati a v ich okolí. Preto je doprava na tejto trati sezónna – v sobotu, nedeľu a v dňoch pracovného pokoja. Cesta vlakom je príťažlivá pre rodiny s deťmi, milovníkov železnice, partie peších turistov, ktorí preferujú verejnú dopravu a predovšetkým umožňuje cykloturistom, aby sa vyhli pre cyklistov nebezpečnej ceste z Lozorna do Plaveckého Podhradia.

Mapa s PRÍBEHOM

https://domcentrope.maps.arcgis.com/apps/Cascade/index.html?appid=bba0981e5ee7461c8eb090e8e787b066

 

STORY MAPY

Cieľ vytvorenia Story mapy je ponúknuť príbeh na mape atraktívnym spôsobom (kombinácia interaktívnej mapy s multimediálnym obsahom do pútavého užívateľského zážitku). SDC má zakúpenú licenciu na software ArcGis for Descop Basic Single Use   určený pre tvorbu Storymáp.