Voda naše Bohatsrvo- 27.4.2024- Vo Vrakuni, na lúke pri kruhovom objazde
Voda naše bohatstvo
Mesiac venovaný vode a prírode
pri príležitosti Dňa Zeme 2024.
Zapojte sa do zberu odpadu v obci vo Vašom okolí.
Voda naše bohatstvo vo Vrakuni
Príďte sa pozrieť na interaktívnu akciu Voda naše bohatstvo, spríjemnenú kultúrnym programom a environmentálnymi workshopmi pre deti. Dozviete sa veľa nových skutočností ako správne chrániť životné prostredie. Akcia je verejná a aktivity zadarmo.
VODA NAŠE BOHATSTVO
Pozývame Vás na sa peknú trojdňovú akciu Voda naše bohatstvo, ktorá sa uskutoční v dňoch 22-24.4.2022
Dňa 22.4 sa bude vzdelávať na školách
Dňa 23.4 sa staráme o životné prostredie
Dňa 24.4 oddychujeme v prírode. Vo Vrakuni pri kruhovom objazde v čase 14:00-18:00
Celý priebeh akcií nájdete v priloženom letáku.
Komunitný portál Danube Island
Komunitný portál Malý Dunaj je platforma, ktorá spája všetkých ľudí, ktorým záleží na životnom prostredí. Ponúka ako sa zapojiť do brigád, zároveň prezentuje podujatia a aktivity súvisiace so životným prostredím.
Tlačová správa: Záverečná tlačová informácia k Projektu Danube Islands Coordination
Projekt bol realizovaný v období október 2020 až október 2021.
Všetky aktivity sa podarilo realizovať podľa plánu v zadaných termínoch.
Výstupy projektu ( Kooordinácia v území, športovo-rekreačné podujatie, komunikačný plán, komunitný portál, informačno-propagačné tabule, brožúra, turistická výhliadková mapa, aktualizácia stratégie destinácie Danube Islands) spoločne pomáhajú k ďalšej spolupráci a spoločnému rozvíjaniu cezhraničnej turistickej destinácie Danube Islands a tiež rozvoju územia.
Ciele projektu boli naplnené a partneri projektu Slovenský dom Centrope a maďarské združenie Szigetkoz TDM upevnili spoluprácu do budúcnosti a spoločnom rozvoji deastinácie Danube Islands
Komunitný portál Malý Dunaj (arcgis.com)
Tlačová správa: Cezhraničná stratégia rozvoja destinácie Danube Islands - aktualizácia
Aktualizovaná spoločne vytvorená cezhraničná stratégia pre destináciu Danube Islands vytvorila v akčnom pláne konkrétne aktivity pre rozvoj destinácie. Dokument je výstupom projektu DICOOR.
Cezhraničná stratégia rozvoja destinácie Danube Islands - aktualizácia
Turistická vyhliadková mapa Csallóköz-Szigetköz
je aktivitou projektu, ktorej cieľom je spodrobnenie územia Mošonského Dunaja pre návštevníka
Brožúra cezhraničnej spolupráce na budovaní destinácie Danube Islands
Aktivitou bola vytvorená destinačná brožúrka cezhraničnej spolupráce v troch jazykoch : slovenčina, maďarčina a angličtina
Koordinácia v území
Cieľom aktivity bola podpora dlhodobého partnerstva a koordinácia aktivít cezhraničnej spolupráce. Výstupom projektu je komunikácia a stretnutia s partnermi verejného ,súkromného a neziskového sektora na území pozdĺž toku Malého Dunaja, taktiež spoluorganizácia športovo-rekreačných podujatí v Jelke a vo Vrakuni so zapojením maďarského partnera Szigetkoz TDM, rozvozy materiálov do centier služieb na toku Malého a Mošonského Dunaja, účasť na podujatiach organizovaných inými partnermi
Informačno – propagačné tabule pozdĺž toku Malého Dunaja
Z aktivity bolo vytvorených dvadsať informačno – propagačných tabúľ. Tieto budú následne osadené na miestach kde sa návštevníci vylodia/nalodia na toku Malého Dunaja. Tabule obsahujú všetky praktické informácie pre návštevníka, vrátane informácií o destinácii Danube Islands a cezhraničnej spolupráci
Tlačová správa: Komunitný portál
Z projektu DICOOR vznikla webová aplikácia – komunitný portál „Zachráňme Malý Dunaj“, ktorý ponúka na spoločnej platforme možnosť zapojenia všetkých aktérov v územií Malého Dunaja pre ochranu životného prostredia.
https://maly-dunaj-domcentrope.hub.arcgis.com/
Komunitný portál
Z aktivity bola vytvorená webová aplikácia, určená všetkým aktérom pôsobiacim v území Malého Dunaja. Jej cieľom je spolupráca všetkých pre ochranu životného prostredia
https://maly-dunaj-domcentrope.hub.arcgis.com/
Tlačová správa: Inovatívny komunikačný plán destinácie Malý Dunaj vrátane pilotnej realizácie navrhovaných opatrení
Stratégia komunikácie destinácie na sociálnych sieťach vrátane pilotnej kampane, bude slúžiť ako základný plán prezentácie destinácie Danube Islands na sociálnych sieťach.
Inovatívny komunikačný plán destinácie Malý Dunaj vrátane pilotnej realizácie navrhovaných opatrení
Prostredníctvom tejto aktivity bola spracovaná stratégia komunikácie destinácie na sociálnych sieťach vrátane pilotnej kampane, ktorá bola zrealizovaná travel influenserom na sociálnych sieťach formou článkov na blogu, príspevkov na instagrame a facebooku, instastories na vyzdvihnutie zaujímavostí a atrakcií a nakoniec ukončenie kvízom. Kampaň bola realizovaná v rôznych médiách
Tlačová správa: Cezhraničné športovo- rekreačné podujatie pri Malom Dunaji.
Pri Malom Dunaji v obciach Jelka a Bratislava mč. Vrakuňa sa 28-29.8.2021 konali cezhraničné športovo-rekreačné podujatia. Na podujatiach sa odhadovo zúčastnilo veľa ľudí, prevažne obyvateľov danných oblastí. Prezentovala sa destinácia Danube Islands. Podujatia mali cezhraničný charakter.
Športovo- rekreačná aktivita na Malom Dunaji
Projekt DI - COR plagát
Projekt “Tematická cesta na toku Malého Dunaja – vybudovanie náučného chodníka”
V rámci roka 2020 združenie realizovalo na území Malého Dunaja vybudovanie náučného chodníka. Na 40tich miestach sa návštevník dozvie o zaujímavých technických pamiatkach, o flóre a faune územia lúžnych lesov a ďalších atraktívnych miestach. Pre náučný chodník bola spracovaná brožúra v troch jazykoch
14012021_vodnaNaucnaCesta_booklet_Display
a tiež elektronická verzia Vodného náučného chodníka, ktorá je súčasťou Plánovača výletov na Malom Dunaji.
https://domcentrope.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/f4aa319e42d842b7a59edc93af8187f7
Projekt bol podporený nadáciou Dunajského fondu, Bratislavským a Trnavským samosprávnym krajom
Náučný chodník na toku Malého Dunaja
V rámci projektu Náučný chodník na toku Malého Dunaja bol realizovaný aj Plánovač výletov Danube Islands.
Plánovač je on-line pomôcka pre potenciálneho návštevníka vodnej cesty na Malom Dunaji, ktorá mu pomôže naplánovať si vlastný úsek, ktorý chce na vode absolvovať. Plánovač ponúka návštevníkovi čo zaujímavé môže vidieť v prírode či technické pamiatky, ale aj praktické rady (kde sa nalodiť/vylodiť, koľko to bude trvať, kde môže stanovať či opekať, kde sa dá kúpať, možnosti ubytovania a stravovania)
Plánovač výletov najdete na linku tu:
Tlačová správa: Projekt Danube Islands Coordination
program: cezhraničná spolupráca Interreg V-A Slovenská republika – Maďarsko, Fond malých projektov
prioritná os: PA4 podpora cezhraničnej spolupráce orgánov verejnej správy a osôb žijúcich v pohraničnej oblasti
Vedúci partner: Slovenský dom Centrope
cezhraničný partner: Sziget Koz TDM
Celkový rozpočet: 55 576,50 Eur
Príspevok ERDF: 47 240,02 Eur
Spolufinancovanie: 8 336,48 Eur
Realizácia projektu: 10.2020 – 8.2021
Obsah tejto strany nemusí nutne odzrkadľovať oficiálne stanovisko Európskej Únie. Podrobné informácie o Programe cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Maďarská republika – Slovenská republika dostupné na webovej stránke www.skhu.eu.
Tlačová sptráva: projekt Danube Islands Coordination
Projekt Danube Islands Coordination bol schválený v programe INTERREG SK-HU Fond malých projektov. Zmluva bola podpísaná k 27.10.2020. Realizácia aktivít je naplánovaná na obdobie 10.2020 – 8.2021.
Cieľom projektu je prehlbovanie spolupráce a koordinácie rozvoja cezhraničnej destinácie Danube Islands spolu s maďarským partnerom Szigetkoz TDM.
V projekte boli schválené aktivity: Komunikačná stratégia online na sociálnych sieťach, komunikácia destinácie aj formou veľtrhov, brožúrou a tlačovými výstupmi, zvýšenie koordinácie v území, športovo-rekreačné podujatie na Malom Dunaji, aktualizácia Stratégie Danube Islands
Web: www.rdvegtc.eu
Obsah tejto strany nemusí nutne odzrkadľovať oficiálne stanovisko Európskej Únie. Podrobné informácie o Programe cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Maďarská republika – Slovenská republika dostupné na webovej stránke www.skhu.eu.
Záverečná tlačová informácia k projektu Danube Islands
Stakeholder Tour
Medzinárodné veľtrhy cestovného ruchu
Bannery v exteriéroch a interiéroch
Story mapy Danube Islands
Koncept Tematickej cesty na toku Malého Dunaja
Zmluva
Zažite destináciu Danube ISLANDS - Duatlon 2019
.
Malý a Veľký Žitný ostrov - brožúra
Projekt *Danube Islands *nadväzuje na aktivity projektu Bike & Boat realizovaného v rámci programu Interreg V-A
Projekt *Danube Islands *nadväzuje na aktivity projektu Bike & Boat realizovaného v rámci programu Interreg V-A
SK-HU 2014-2020 a prispieva k napĺňaniu Stratégie rozvoja a marketingovej stratégie turistickej destinácie Malý Dunaj, vypracovanej v spolupráci s miestnymi stakeholdermi v rámci projektu Bike & Boat.
Projekt sa zameriava na využitie bohatého prírodného a kultúrneho dedičstva cezhraničného územia. Rozvojom unikátnej atraktívnej a konkurencieschopnej európskej turistickej destinácie *„Danube Islands“* prispeje k zvýšeniu atraktívnosti a návštevnosti cezhraničného regiónu podunajskej oblasti. Splavy a cykloturistika v spojení s kultúrou a gastronómiou Veľkého a Malého Žitného ostrova sú základom pre rozvoj spoločnej turistickej destinácie, ktorá spojí doteraz len lokálne pôsobiace subjekty cestovného ruchu, a tak dokáže konkurovať aj iným európskym destináciám.
– Aktivita “* turisticko-športové podujatie Duatlon na Malom Dunaji vo Vrakuni” *sa zameriava na kombináciu využitia bicyklov a lodí pre miestne komunity a prilákanie aktívnych návštevníkov do destinácie. Pre návštevníkov zdarma.
Rozvoj turistickej cezhraničnej destinácie Danube Islands
Danube Islands je projektom udržateľnosti a rozvoja destinácie Malý a Mošonský Dunaj. Nadväzuje na
aktivity projektu Bike&Boat realizovaného v rámci programu Interreg V-A SK-HU 2014 – 2020
a prispieva k napĺňaniu Stratégie rozvoja a marketingovej stratégie turistickej destinácie Malý Dunaj
vypracovanej s miestnymi stakeholdermi v rámci projektu Bike&Boat.
Projekt sa zameriava na využitie bohatého prírodného a kultúrneho dedičstva cezhraničného územia.
Rozvojom unikátnej atraktívnej a konkurencieschopnej európskej turistickej destinácie „Danube
Islands“ prispeje k zvýšeniu atraktívnosti a návštevnosti cezhraničného regiónu podunajskej oblasti.
Splavy a cykloturistika v spojení s kultúrou a gastronómiou Veľkého a Malého Žitného ostrova sú
základom pre rozvoj spoločnej turistickej destinácie, ktorá spojí doteraz len lokálne pôsobiace
subjekty cestovného ruchu a tak dokáže konkurovať aj iným európskym destináciám.
Web: www.rdvegtc.eu
Obsah tejto strany nemusí nutne odzrkadľovať oficiálne stanovisko Európskej Únie. Podrobné informácie o Programe cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Maďarská republika – Slovenská republika dostupné na webovej stránke www.skhu.eu.
Podpísanie zmluvy dňa 23.5.2019 v Dunajskej Strede medzi SDC a Ezus RDV – projekt Danube Islands (Interreg SK-HU Fond malých projektov)
Projekt sa bude realizovať v období 5/2019 – 3/2020. Partnermi projektu sú SDC a Turistická organizácia Sziget Koz, TDM Association. Výstupmi projektu budú: Koncept tématickej cesty na toku malého Dunaja, 20 banerov umiestnených v exteriéroch na slovenskom a maďarskom území toku malého a mošonského Dunaja, 2 story mapy /pre vodákov a pre cyklistov/, turisticko-športové podujatie vo Vrakuni, 2 study tours pre Stakeholders, imidžová brožúra o malom a mošonskom Dunaji a účasť na viacerých veľtrhoch cestovného ruchu.